SPORTKA VÝSLEDKY

NÁVOD | KOMENTÁŘ
 

PRAVIDLA SPORTKY

 

Co je to Sportka?

Sportka je nejpopulárnější česká loterijní hra provozovaná od dubna 1957 společností Sazka.

Jak se Sportka hraje?

Ve Sportce se v I. a II. tahu vždy ze 49 čísel losuje 6 čísel + 1 dodatkové. Hráč tipuje 6 čísel, přičemž čím více jich v jednom z tahů uhodne, tím získá vyšší pořadí a větší výhru. Nejméně je pro výhru potřeba v některém z tahů uhodnout 3 tažená čísla.

Kdy se Sportka losuje?

Sportka se losuje pravidelně ve středu, pátek a v neděli před 20:00 hodin. Aktuální Sportka výsledky jsou zveřejňovány pár minut po 20:00 hodin, po čemž už si můžete zkontrolovat tiket. Občasně je ještě mimořádné losování v jiný den, taktéž přibližně ve 20:00 hodin. Výjimkou jsou například Vánoce, kdy mohou být čísla tažena už v některou odpolední hodinu.

Do kolika hodin Sportku vsadit?

Pakliže chcete hrát aktuální Sportku daného dne, musíte si vsadit nejpozději 1 hodinu předem, tedy do 19:00 hodin, a to včetně online sázení. Sportku na pokladně v obchodech je třeba zakoupit do 18:30 hodin. Ve výjimečných případech, například na Vánoce, se Sportka losuje dříve a sázky jsou taktéž dříve ukončeny.

Jaká je cena tiketu Sportky?

Sportku si lze vsadit už za 20 Kč (1 sloupeček). Díky němu lze vyhrát 1. až 5. pořadí. Pokud chcete hrát o mnohamilionový Superjackpot, je nutné vsadit plný tiket 10 sloupců + ještě za 20 Kč doplňkovou hru Šance, výsledná cena pak bude 220 korun. Cena za tiket Sportky je stejná jak přes terminály či v obchodech, tak online přes internet.

Kde a jak si Sportku vsadit?

Sportka se hraje nejčastěji přes terminály, které má Sazka na poštách, v trafikách, čerpacích stanicích a podobně všude tam, kde je vidět logo Sazky. Taktéž je možné si koupit hrací kartu s náhodným tipem například v obchodech COOP a Tesco. Třetí možností je hraní Sportky online přes internet. Tam, kde Sportku vsadíte, si poté můžete taktéž nechat zkontrolovat tiket.

Jak vyplnit sázenku Sportky?

Přestože je mnohem pohodlnější vsadit si Sportku online anebo si u Sportky zvolit náhodný tip a obsluze Sazka terminálu říct jen částku či počet sloupců, které chcete vsadit, mnoho hráčů stále dává přednost klasickému vyplnění papírové sázenky, kde si svá čísla a další volby tužkou zaškrtá.

Papírová sázenka obsahuje 10 sloupců, přičemž jich můžete hrát, kolik chcete, za každý zaplatíte po 20 korunách. V každém z nich zaškrtnete svých 6 čísel, případně namísto toho uděláte na konci sloupce křížek u písmene N, které znamená Náhodný tip. Budete-li chtít, můžete v některých sloupcích mít čísla svá a v jiných náhodná.

V pravé spodní části zvolíte, na které nejbližší losování chcete tiket vsadit (středa, pátek, neděle anebo mimořádné). Doplňková hra Šance se hraje automaticky, pakliže ji hrát za 20 Kč nechcete, zaškrtněte políčko Šance NE. U Sportky si můžete vsadit na několik slosování dopředu. Pro tento případ zaškrtejte požadovaná čísla u položky Počet slosování. Vícero vybraných hodnot se sčítá.

Pokud chcete, můžete hrát taktéž Sportka systém, díky němuž netipujete jen 6 čísel, ale 7 až 15. Podrobněji dále v návodu. Vyplněná papírová sázenka se nepoužívá k ověřování výsledků, kontrola tiketu se provádí až s finálně vsazeným a zaplaceným tiketem, který vám vydá obsluha.

Co obsahuje vsazený tiket Sportky?

Na podaném tiketu Sportky naleznete několik základních údajů, počínaje Sazka logem. Kromě 6 vsazených čísel u jednotlivých sloupců to je také údaj, na který den je Sportka vsazena (neděle, středa, pátek či mimořádné losování). Pokud jste svá čísla nechali vygenerovat počítačem, najdete na tiketu nápis Náhodný tip. Dále vidíte počet slosování, kterých se váš tiket týká (většinou 1) a také, o který jde datum.

Pokud hrajete doplňkovou hru Šance, budete mít vedle ní uvedeno ANO, v opačném případě NE. K závěru tiketu se dozvíte, za kolik peněz byl vsazen (například za 220 Kč) a pod tímto údajem je datum a čas, kdy ke vsazení došlo. V nejspodnější části jsou k nalezení kódy sázenky, které se losují při občasných doplňkových hrách. V takovém případě jsou zobrazeny i mezi aktuálními Sportka výsledky. Po aktuálním losování se kontrola tiketu provádí s níže zobrazeným potvrzením o sázce.

Kde a jak zjistit výsledky Sportky?

Kontrola tiketu Sportky se dá provést několika způsoby. Základní kontrolu vylosovaných čísel s vašimi vsazenými můžete provést přímo na této stránce v její vrchní části. Aktuální Sportka výsledky má na svých stránkách pochopitelně také Sazka.

Ať už je váš tiket výherní či nikoliv, ještě je pokaždé vhodné zkontrolovat tažená čísla terminálem, kterých má Sazka po celé ČR přes 7 000, abyste měli 100% jistotu, že jste se nepřehlédli. U online sázek je vyhodnocení tiketu automatické, stejně jako připsání případné výhry na váš hráčský účet.

Do kdy nejpozději vyzvednout výhru ze Sportky?

Jakmile vám kontrola tiketu Sportky odhalí nějakou výhru, váš výherní tiket bude platný 1 rok. Na vyzvednutí výhry tak máte 365 dní od slosování, díky němuž jste výhru získali. Po tomto termínu výhra propadne.

Kde si vyzvednout výhru ze Sportky?

Výhry ze Sportky si lze vyzvednout několika způsoby podle toho, jak jste si Sportku vsadili a jak jsou výhry vysoké. Obecně lze říci, že do 1 tisíce korun by měla výhru hotově vyplatit libovolná sběrna Sazky. Pro vyšší výhru je třeba nahlásit výběr předem, případně zvolit Poštu a podobné provozovny, kde je větší pravděpodobnost, že budou mít potřebnou hotovost.

Pokud vyhrajete více než 270 000 korun, kontaktujte provozovatele loterie Sazku na tel.: 266 121 266 a domluvte se na dalším postupu. Výhra vám zpravidla v této výši bude vyplacena hotově v sídle Sazky na adrese: SAZKA a.s., K Žižkovu 851/4, Praha 9. Zbylá část vám poté bude převedena na váš libovolný bankovní účet.

Jestliže jste Sportku vsadili online přes internet, bude vám výhra po vyhodnocení tiketu automaticky připsána na váš zaregistrovaný hráčský účet. Peníze si pak můžete vybrat z hráčského účtu hotově, a to s limitem 5 000 korun za den v určených sběrnách sazky. Při bezhotovostním výběru na váš registrovaný bankovní účet lze vybírat až 500 000 korun za týden. Potřebujete-li vybrat více, opět kontaktujte Sazku na výše uvedeném telefonním čísle.

Jaká jsou výherní pořadí a výhry ve Sportce?

Ve Sportce je potřeba trefit minimálně 3 tažená čísla. Po kontrole tiketu zjistíte vaše případné výherní pořadí, nicméně výhry v nich nejsou přesně dané a závisí na počtu hráčů, stejně jako na počtu výherců aktuálních a z předchozích kol. Od konce února 2022 ve Sportce platí nová pravidla, která stanovují hranici výher pro druhé výherní pořadí (pro I. a II. tah), a to na pevnou částku maximálně 1 milion Kč. Případné přebytky se převedou do Bonusu Sportky. Průměrné výhry za daná pořadí jsou přibližně následující:

 • 5. pořadí (3 čísla) = přes 100 Kč
 • 4. pořadí (4 čísla) = přes 600 Kč
 • 3. pořadí (5 čísel) = průměrně 25 000 Kč
 • 2. pořadí (5 čísel + 1 dodatkové) = průměrně 800 000 Kč
 • 1. pořadí (6 čísel) = průměrně 15 milionů Kč
 • Superjackpot (6 čísel + poslední číslo Šance) = průměrně 135 milionů Kč

Jak funguje náhodný tip Sportky?

Ve Sportce si v každém sloupci můžete zvolit svých vlastních 6 čísel. Stejně tak lze využít tak zvaný Náhodný tip, při němž za vás čísla náhodně vybere počítač. Tuto volbu stačí nadiktovat obsluze terminálu, případně ji zaškrtnout na papírové sázence či online. U hracích karet v obchodech se pokaždé jedná o náhodný tip. Šance na výhru jsou ve všech případech stejné.

Co je to 1. a 2. tah Sportky?

2x tažená čísla Sportky dávají hráči 2x větší šanci na výhru. Ať už jste za váš tiket zaplatili jakoukoliv částku, vždy máte příležitost na něj vyhrát buď v prvním anebo ve druhém tahu.

K čemu je dodatkové číslo Sportky?

Ve Sportce se losuje 7 čísel (6 + 1 dodatkové). Toto tažené dodatkové číslo má význam jen v souvislosti s 2. výherním pořadím, při němž musíte uhodnout 5 čísel + 1 dodatkové. Nemylte se proto při kontrole tiketu, když uhodnete 6 čísel, pokud tím šestým bude právě ono dodatkové.

Co je to doplňková hra Šance?

Ve Sportce lze za 20 Kč navíc hrát ještě doplňkovou Šanci. Při ní se žádná vaše šťastná čísla netipují. Jde totiž o sériové 6 místné číslo sázenky, na které nemáte žádný vliv, (pouze u online sázky si lze vygenerovat opakovaně a náhodně nové). Šance se losuje ihned po Sportce, přičemž vaším cílem je trefit co největší počet čísel zprava od konce. Šanci nelze hrát samostatně, ale minimálně s 1 sloupečkem Sportky.

Jaká jsou výherní pořadí a výhry v Šanci?

Výhry za druhé až šesté pořadí jsou ve hře Šance pevně dané. Pouze u prvního pořadí je pohyblivý jackpot. Při tomto počtu uhodnutých čísel nepřerušeně v řadě za sebou zprava od zadu jsou výhry následující:

 • 6. pořadí (1 číslo) = 50 Kč
 • 5. pořadí (2 čísla) = 100 Kč
 • 4. pořadí (3 čísla) = 1 000 Kč
 • 3. pořadí (4 čísla) = 10 000 Kč
 • 2. pořadí (5 čísel) = 100 000 Kč
 • 1. pořadí (6 čísel) = jackpot průměrně 2 miliony Kč

Jaká je pravděpodobnost výhry ve Sportce?

Jakou máte šanci, že se budou tažená čísla Sportky shodovat s těmi vašimi vsazenými? To záleží na pořadí. Protože se losují 2 tahy a vy máte vždy možnost vyhrát v jednom anebo ve druhém, pravděpodobnost na výhru při 1 vsazeném sloupečku vztažená zároveň na oba tahy bude následující:

 • 5. pořadí (3 čísla) = 1 ku 28
 • 4. pořadí (4 čísla) = 1 ku 516
 • 3. pořadí (5 čísel) = 1 ku 28 422
 • 2. pořadí (5 čísel + 1 dodatkové) = 1 ku 1 165 318
 • 1. pořadí (6 čísel) = 1 ku 6 991 908
 • Superjackpot (6 čísel + poslední číslo z Šance) = 1 ku 69 919 080

Vzhledem k tomu, že Superjackpot lze vyhrát pouze při vsazeném plném tiketu (10 sloupců), pravděpodobnost jeho trefení by tedy neměla být vztahována jen na 1 sloupec, ale na 10 sloupců. První pořadí lze tedy při 1 sloupci vyhrát průměrně zhruba 1x ze 7 milionů případů a stejně tak často lze vyhrát Superjackpot při 10 sloupcích.

Ještě nutno podotknout, že pravděpodobnost výhry ve Sportce je úplně stejná, ať vsadíte svá vlastní čísla anebo využijete náhodný tip, stejně jako je jedno, zda hrajete živě anebo online po internetu.

Jaká je pravděpodobnost výhry v Šanci?

 • 6. pořadí (1 číslo) = 1 ku 10
 • 5. pořadí (2 čísla) = 1 ku 100
 • 4. pořadí (3 čísla) = 1 ku 1 000
 • 3. pořadí (4 čísla) = 1 ku 10 000
 • 2. pořadí (5 čísel) = 1 ku 100 000
 • 1. pořadí (6 čísel) = 1 ku 1 000 000

Jak funguje Sportka systém?

Sportka systém je způsob, díky kterému můžete tipovat 7 až 15 čísel, namísto základních 6 čísel. To vám dá větší šance na výhru, nicméně tímto způsobem zaplatíte mnohem více peněz za váš vsazený tiket. Vše funguje tak, že do prvního sloupečku papírové sázenky zaškrtáte 7 až 15 čísel a tento počet zároveň potvrdíte zaškrtnutím odpovídajícího čísla u položky Systém.

Ve výsledku si Sportku vsadíte se všemi možnými kombinacemi, které lze z vašeho počtu čísel vytvořit tak, aby každá kombinace zahrnovala pouze 6 čísel, které odpovídají pravidlům Sportky. Za každou kombinaci pak zaplatíte 20 Kč, čili čím více čísel v systému, tím více kombinací (sloupců) a tím i vyšší výsledná cena za tiket, a to následovně:

 • Systém 7 = sloupců 7 x 20 Kč = 140 Kč
 • Systém 8 = sloupců 28 x 20 Kč = 560 Kč
 • Systém 9 = sloupců 84 x 20 Kč = 1 680 Kč
 • Systém 10 = sloupců 210 x 20 Kč = 4 200 Kč
 • Systém 11 = sloupců 462 x 20 Kč = 9 240 Kč
 • Systém 12 = sloupců 924 x 20 Kč = 18 480 Kč
 • Systém 13 = sloupců 1 716 x 20 Kč = 34 320 Kč
 • Systém 14 = sloupců 3 003 x 20 Kč = 60 060 Kč
 • Systém 15 = sloupců 5 005 x 20 Kč = 100 100 Kč

Jak vidíte, například za systém Sportky složený z 15 čísel zaplatíte přes 100 tisíc korun. Pakliže ale mezi těmito 15 čísly bude 6 čísel vylosovaných, získáte jisté 1. pořadí. A vzhledem k tomu, že máte vsazeno přes 5 tisíc sloupců, zároveň vyhrajete i pořadí druhé a mnoho pořadí třetích, čtvrtých a pátých. 

Při systémové sázce investujete více peněz, než obvykle a máte také větší šanci na výhru. Nechte si proto raději pokaždé ještě zkontrolovat tiket na některém loterijním terminálu Sazky.

Co je Superjackpot Sportky?

Superjackpot je nejvyšší možná výhra, kterou lze ve Sportce vyhrát. Pohybuje se v desítkách až stovkách milionů korun. Superjackpot je součtem Bonusu a 1. pořadí (buď v I. anebo ve II. tahu, dle toho, které je vyšší). Do Superjackpotu se ještě započítává 10% výherní jistiny obou tahů (průměrně je to s každým slosováním 2,5 milionu Kč). Bonus se neustále po každém losování navyšuje, dokud někdo Superjackpot netrefí, což může trvat třeba i několik měsíců.

Hrát o Superjackpot budete jen tehdy, že si vsadíte plný tiket Sportky 10 sloupců včetně Šance, to vše za 220 korun anebo budete hrát systém 7 a více včetně Šance. Superjackpot pak vyhrajete v případě, že uhodnete všech 6 vylosovaných čísel (1. pořadí) a k tomu ještě poslední číslo z doplňkové hry Šance (tím získáte onen Bonus). Pakliže vsadíte za méně než plný tiket, máte možnost maximálně vyhrát 1. pořadí.

Zajímavostí je, že někteří sázející s plným tiketem a výhrou 1. pořadí někdy po zkontrolování tiketu ani netuší, že zároveň vyhráli anebo mohli vyhrát i obrovský Superjackpot. 

Kdy se spouští hra Stokrát milion?

Hra Stokrát milion, (dříve Stokrát 2 miliony nebo Dvěstěkrát milion) vznikla z důvodu, aby se z příliš vysokého Bonusu a Superjackpotu neradoval jen jediný výherce, ale šanci na miliony mělo více sázejících. Vše funguje následovně. Pakliže Bonus (nikoliv Superjackpot) bude mít hodnotu větší než 150 milionů korun, nechá se v něm jen milionů 50 a zbylých 100 se použije do hry Stokrát milion.

Nová pravidla pro doplňkovou hru Stokrát milion platí od konce února 2022. Před tímto datem mohl Bonus vyšplhat až na hranici 250 milionů korun, a teprve pak docházelo k přerozdělování peněz. 50 milionů zůstalo v Bonusu a 200 milionů se převedlo do doplňkové hry Dvěstěkrát milion (která se ještě dříve jmenovala Stokrát 2 miliony).

Jak už název napovídá, v nové hře Stokrát milion bude mít 100 sázejících v následujících slosováních možnost vyhrát každý 1 milion korun. Pro účast ve hře Stokrát milion je nutné si vsadit plný tiket Sportky za 220 Kč. Žádná čísla se zde ale netipují, losují se totiž sériová čísla sázenek, která potom vidíte mezi výsledky Sportky.

Doplňkové hry Sportky o věcné ceny

Sportka také občasně pořádá losování různých věcných cen, které mohou zahrnovat automobily, dovolené, peněžní prémie a podobně. Hráči jsou o takové mimořádné hře či soutěži informováni s předstihem. Ve většině případů se podobné akce zúčastní automaticky každý hráč, který si vsadí plný tiket za 220 korun, přičemž o výherci rozhoduje vylosované sériové číslo sázenky, které v takovém případě bývá uvedené mezi Sportka výsledky.

 1. Profilový obrázek
  • Radka Vejvodova dne 4. 2. 2020 v 17:15

  Odpověď

  Dobry den, jak presne funguje vyzvednuti vyhry na terminalu? Vsadila jsem 2 tahy za sebou. Pri rychle kontrole mi vysly 2 vyhry, ale castky jsem nekontrolovala. Nechala jsem overit na terminalu v Jihlave u Billy na Havlickove ulici v Jihlave. Vyhra vyjela, 2 papiry. Pridavacka mi proplatila jeden. Kdyz jsem se ptala, zda byly vyhry 2, odsekla s tim, ze jak to ma vedet.
  Nemam už bohužel svuj tiket, tak nemuzu overit cisla. Mam jen tiket s vyhrou.
  Vyjizdi z terminalu vzdy vyhra na 1 papiru nebo je rozdelena do 2 papiru? Druhy papir muze byt kopie pro obchodnika.
  Jak to tedy funfuje?
  Dekuji za odpověď

  1. admin
   • admin dne 7. 2. 2020 v 12:42
   • Autor

   Odpověď

   Hezký den,

   ano vyjedou 2 potvrzení o výhře. Jedno je vaše a druhé si spolu s výherním tiketem ponechá prodavač. Pakliže by byl tiket výherní a zároveň by obsahoval předplatné na další losování, vyjel by pro vás terminálem ještě nový tiket, který by obsahoval zbylá losování.

   Loterijnice

 2. Profilový obrázek
  • Vlasta dne 25. 9. 2021 v 17:18

  Odpověď

  kde je kod sportky děkuji

  1. admin
   • admin dne 25. 9. 2021 v 19:06
   • Autor

   Odpověď

   Hezký den,
   pokud myslíte kód prémie Škoda Kodiaq , tak hned pod aktuálními výsledky.
   Loterijnice

 3. Profilový obrázek
  • Věra Kudrnová dne 9. 7. 2022 v 20:54

  Odpověď

  Prosím o radu, kde si můžu zkontrolovat, zda jsem nevyhrála 1 milion, má to být podle čísla tiketu Děkuji

 4. Profilový obrázek

  Odpověď

  Urine drug tests use immunoassay techniques for initial screenings.
  Urine drug tests use immunoassay techniques for initial screenings.

 5. Profilový obrázek

  Odpověď

  I hope the results will accurately reflect my innocence.

  U-Pass Urine is a lifesaver for athletes who face regular drug testing.
  It’s a game-changer.

 6. Profilový obrázek

  Odpověď

  Howdy! Do you use Twitter? I’d like to follow you if
  that would be ok. I’m absolutely enjoying your blog and look forward to
  new posts.

 7. Profilový obrázek

  Odpověď

  Outstanding post however I was wondering if you could write a litte
  more on this topic? I’d be very thankful if you could elaborate
  a little bit more. Appreciate it!

Napsat komentář

Vaše jméno bude zobrazeno, není ale povinné a může být smyšlené. Jeho poskytnutím budou komentáře přehlednější, jinak se váš příspěvek zobrazí jako anonym. Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Nevkládejte do textu vaše ani cizí osobní údaje, reklamy anebo odkazy na jiné strány, váš komentář by tím nebyl zveřejněn.