Pravidla loterie se pokusili obejít

Ti, které teď uvedeme se rozhodli nepoddat se myšlenkám o tom, že výhra ve Sportce a jiných loteriích je vlastně jen náhoda. Ne a ne! S takovou by na výsledky Sportky čekali až příliš dlouho, možná by se jí ani nedočkali. Naše hlavičky se rozhodli rozbít jackpot loterie tak, že si pravděpodobnost buďto spočítali, zatáhli do sázení ostatní, někteří šli až trochu přes čáru… vykoupili losy, upravili losovací míčky… a tak podobně.

Podvod v milánském Lottu

Mezi největší podvody v loterii se bezesporu řadí ten, na který se přišlo v roce 1999 v milánském Lottu. Do falšování výherních výsledků tam bylo zapojeno spoustu lidí. Celý podvod spočíval v tom, že byly loterijní míčky s kýženými čísly speciálně upravené tak, aby je mohly děti, které je z bubnů vytahovaly bezpečně rozeznat. Byly třeba těžší, hladší nebo měly jinou barvu. Podvod na všechny zúčastněné sázející, kteří doufali ve férovou výhru měl trvat až 6 let.

Rumunský ekonom, co našel klíč k jackpotům loterií

Koho vyloženě baví čekat na výhru ve Sportce? Čekání na výhru v loterii nebavilo ani rumunského ekonoma Stefana Mandela, proto šel štěstí naproti. Jeho úspěch spočíval v tom, že vsadí co možná nejvíce možných číselných kombinací. Protože by tohle však sám finančně neutáhnul, založil společnost drobných investorů, kteří tikety nakupovali za něj. Takto si vytvořil dobře fungující a výdělečný byznys. Vybral pár jackpotů a své investory alespoň na začátku vyplácel. Postupem času se však věc začala vymykat kontrole a na investory začal zapomínat. Výhry si nechával a také pro loterijní společnosti byl čím dál tím průhlednější. Nakonec skončil ve vězení za podvod.

Ale byli tady i další ti, kteří při hře podobné Sportce či Eurojackpotu nespoléhali jen na vyplněný tiket a náhodu slosování. Známý je případ dvou podvodníků, kteří nalepili výherní čísla na nevýherní tiket a doufali, že si toho obsluha terminálů nevšimne.

Vy loterii neobcházejte. Podle pravidel můžete v Eurojackpotu vyhrát už v magickém datu – 1. května. Proto dřív než pod rozkvetlou třešeň, zaskočte k terminálu Sazky.

Nejpodivnější restaurace světa, které byste po výhře v loterii neměli minout...

 1. Profilový obrázek
  • Ivo dne 21. 8. 2023 v 23:01

  Odpověď

  Múže vás nějak obsluha terminálu při kontrole tiketu podvést?
  Nevyhráváte -O.-K.
  Obsluha vám nevráti tiket s čísly ani potvrzení že nevyhráváte-vhodí di koše,
  Nic se neptá…

Napsat komentář

Vaše jméno bude zobrazeno, není ale povinné a může být smyšlené. Jeho poskytnutím budou komentáře přehlednější, jinak se váš příspěvek zobrazí jako anonym. Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Nevkládejte do textu vaše ani cizí osobní údaje, reklamy anebo odkazy na jiné strány, váš komentář by tím nebyl zveřejněn.