EUROJACKPOT VÝSLEDKY

NÁVOD | KOMENTÁŘ
 

PRAVIDLA EUROJACKPOTU

 

Co je to Eurojackpot?

Eurojackpot je evropská loterie hrající se aktuálně v 18 zemích (včetně ČR), které se do ní postupně zapojovaly. Při odstartování Eurojackpotu dne 23. 3. 2012 hrálo tuto loterii Německo, Finsko, Dánsko, Estonsko, Nizozemsko a Slovinsko. O 2 týdny později se připojila Itálie a za 3 měsíce Španělsko. 1. února 2013 přibylo Švédsko, Norsko, Chorvatsko, Lotyšsko, Litva a Island. Česká republika se spolu s Maďarskem Eurojackpotu účastní od 10. 10. 2014. O rok později 9. 10. 2015 se zapojilo Slovensko a prozatím posledním je od 9. 9. 2017 ještě Polsko.

Eurojackpot se losuje ve Finsku. Česká doplňková hra Extra 6 se losuje v ČR v Sazce. Výsledky obou jsou zveřejňovány najednou, výše výher Eurojackpotu ale se zpožděním.

Jak se Eurojackpot hraje?

V každé zapojené evropské zemi provozuje Eurojackpot jiná loterijní společnost. V ČR je to Sazka, která jen pro české hráče nabízí ještě doplňkové hry. Pravidla Eurojackpotu jsou ale všude stejná. V Eurojackpotu se losují 2 osudí. V prvním je to 5 čísel z 50 a ve druhém (2 čísla z 10) od března 2022 se losují 2 čísla ze 12. Cílem hry je trefit co nejvíce čísel, přičemž pro nejnižší možnou výhru jsou to v součtu 3 čísla.

V ČR jsou výsledky a výhry přepočítávané na koruny, v ostatních zemích jsou to eura anebo místní měny. V Eurojackpotu se dá za 1. pořadí vyhrát minimálně 270 milionů korun a maximálně (2,5 miliardy) od března 2022 se v Eurojackpotu hraje až o 3 miliardy korun!

Kdy se Eurojackpot losuje?

Eurojackpot se hraje pravidelně (každý pátek kolem 20:30 hodin). Od března 2022 se Eurojackpot nově losuje 2x týdně, a to každé úterý a pátek večer. Čas ale není pevně daný. Vzhledem k losování ve Finsku, zapojení mnoha zemí a zpracovávání mnoha dat se občasně tažení čísel opozdí, výsledky a kontrola Eurojackpotu tak mohou někdy být o desítky minut až o hodiny později.

Do kolika hodin Eurojackpot vsadit?

Vsadit na aktuální slosování Eurojackpotu přes terminál Sazky anebo online můžete v den jeho losování nejpozději do 19:00 hodin. V obchodech na pokladně je to do 18:30 hodin.

Jaká je cena tiketu Eurojackpotu?

1 sloupec Eurojackpotu v ČR stojí 60 Kč, ať už vsadíte živě anebo online. Doplňková hra Extra 6, která se hraje jen u nás, stojí 40 Kč. Za plný tiket 6 sloupečků + Extra 6 zaplatíte 400 Kč. K výhře miliardového 1. místa stačí mít vsazený jen 1 sloupec. U speciálních doplňkových her o věcné ceny, dovolené, automobily, byty a podobně musí být ve většině případů vsazený plný tiket.

Kde a jak si Eurojackpot vsadit?

Eurojackpot se nejběžněji podává přes loterijní terminály v trafikách, na poštách, benzinkách anebo všude tam, kde uvidíte logo Sazky. Pohodlnou variantou je také vsazení online přes internet. Další možností jsou hrací karty s náhodným tipem, které lze koupit na pokladnách prodejen COOP a Tesco.

Jak vyplnit sázenku Eurojackpotu?

Rychlou variantou vsazení Eurojackpotu je nadiktování požadavku obsluze loterijního terminálu v kombinaci s náhodným tipem. Pokud však dáváte přednost klasickému zaškrtávání čísel na papírové sázence, postupujte tímto způsobem.

Sázenka se skládá ze 6 sloupců, každý za 60 Kč, a je jen na vás, kolik jich budete hrát. Z 50 čísel v bílých čtverečcích jich vždy zaškrtnete 5 a (z 10 čísel) od března 2022 z 12 čísel v červených čtverečcích vždy proškrtnete 2. Pokud se v některém ze sloupců rozhodnete pro Náhodný tip, při němž za vás čísla naprosto nahodile vybere automat, označte vaši volbu zaškrtnutím políčka N.

Spodní část sázenky nabízí Systém, při kterém můžete tipovat více čísel než jen 5 + 2 čísla, a to v prvním osudí 6 až 10 a ve druhém osudí 3 až 10. Konkrétněji o systémovém sázení níže v návodu. Dále si zvolíte, kolika slosování po sobě se chcete zúčastnit. Zaškrtnutím vícero políček se hodnoty sčítají, čímž si lze vsadit až na (6 losování) dopředu. Díky tomu, že od března 2022 jde Eurojackpot vsadit navíc i v úterý, si lze Eurojackpot předplatit až na 12 slosování dopředu.

Úplně poslední malý čtvereček se týká Extra 6, což je doplňková hra Sazky za 40 Kč určená pouze pro české sázející, v níž jde o trefení co nejvíce čísel 6místného čísla sázenky. Níže uvedenou sázenkou se neprovádí kontrola výsledků a výher, zkontrolovat Eurojackpot lze až se vsazeným a zaplaceným tiketem.

 

Co obsahuje vsazený tiket Eurojackpotu?

Vrchní část vytištěného vsazeného tiketu zobrazuje provozovatele loterie, tedy Sazku, dále občasně reklamu na jinou loterii od Sazky, a pod ní název Eurojackpot, na který máte vsazeno. Pokud jste si nechali vybrat čísla počítačem, dočtete se, že jde o Náhodný tip. Níže pod ním je uveden počet slosování, na které máte zaplaceno a datum, kterého se toto losování týká.

Níže následují jednotlivě očíslované sloupečky s vašimi 5+2 čísly. Pod nimi je pojmenování doplňkové hry Extra 6, její 6 místné číslo sázenky a vpravo informace o tom, zda ji hrajete ANO či NE. Pak už jen uvidíte částku, kterou jste do vašeho tiketu Eurojackpotu investovali, včetně data a času, kdy jste ho vsadili. Mnohamístná čísla úplně vespodu jsou užitečná jen v případě, že Sazka vyhlásí nějakou speciální doplňkovou hru. Kontrola tiketu Eurojackpotu se provádí přes doklad o sázce uvedený níže.

 

Kde a jak zjistit výsledky Eurojackpotu?

Výsledky Eurojackpotu se pár minut po aktuálním slosování dozvíte online například na těchto stránkách. Naleznete je také na stránkách Sazky či z mnoha jiných zdrojů. Po kontrole vašich čísel s čísly vylosovanými se vždy ještě doporučuje nechat tiket vyhodnotit přes loterijní terminál. Pakliže máte vsazeno přes internet, kontrola tiketu proběhne, včetně připsání případné výhry, automaticky.

Do kdy nejpozději vyzvednout výhru z Eurojackpotu?

Pokud jste po aktuálním tahu Eurojackpotu provedli kontrolu a vyhráli jakkoliv vysokou částku, vyzvednout si ji na váš tiket musíte nejpozději do 365 dní od losování. Po uplynutí 1 roku už vaše výhra nebude platná.

Kde si vyzvednout výhru z Eurojackpotu?

Stokoruny až 1 tisíc korun si můžete vyzvednout v kterémkoliv místě, kde se dá Eurojackpot vsadit. Totéž lze učinit i do 100 tisíc korun, v tomto případě ale musíte váš výběr nahlásit prodejnímu místu předem. Jestliže je výhra do 270 000 Kč, je její výběr nejenom potřeba nahlásit s předstihem, ale zároveň se dostavit pouze na některou z vybraných provozoven (ideálně Pošta).

Při ještě vyšších výhrách kontaktujte zákaznickou linku Sazky na tel. čísle 266 121 266 a domluvte se na dalším postupu. Zpravidla dostanete 270 000 korun hotově v sídle Sazky v Praze a zbytek vám bude zaslán na účet v bance, který uvedete. Zavolat a poradit se můžete v případě jakýchkoliv výher.

Jestliže jste si Eurojackpot vsadili přes internet, váš tiket bude zkontrolován a vyhodnocen automaticky a stejně tak automaticky vám budou připsány i peníze, které si následně můžete ve výši až půl milionu týdně převádět na váš bankovní účet, (po dohodě i více). Z hráčského internetového účtu Sazky si lze taktéž na vybraných místech vybírat peníze hotově, maximálně ale 5 tisíc korun denně.

Jaká jsou výherní pořadí a výhry v Eurojackpotu?

Abyste v Eurojackpotu vyhráli, musíte z 5+2 čísel uhodnout celkem minimálně 3 čísla. Výhry nejsou pokaždé stejné, záleží totiž na tom, kolik hráčů si aktuálně Eurojackpot vsadilo a kolik z nich vyhrálo v posledním anebo předešlém slosování. Tabulka níže uvádí výherní pořadí, počet potřebných trefených čísel a výhry, které se přibližně vyhrávají. (Pro přesné výhry musíte zkontrolovat aktuální výsledky Eurojackpotu v úvodu stránky).

 • 12. pořadí (2+1 čísel) = průměrně 250 Kč
 • 11. pořadí (1+2 čísel) = kolem 317 Kč
 • 10. pořadí (3+0 čísel) = kolem 424 Kč
 • 9. pořadí (3+1 čísel) = kolem 503 Kč
 • 8. pořadí (2+2 čísel) = kolem 628 Kč
 • 7. pořadí (3+2 čísel) = průměrně 2 762 Kč
 • 6. pořadí (4+0 čísel) = průměrně 3 884 Kč
 • 5. pořadí (4+1 čísel) = průměrně 7 769 Kč
 • 4. pořadí (4+2 čísel) = průměrně 124 301 Kč
 • 3. pořadí (5+0 čísel) = průměrně 3 767 862 Kč
 • 2. pořadí (5+1 čísel) = průměrně 15 032 602 Kč
 • 1. pořadí (5+2 čísel) =  průměrně 1 573 179 300 Kč

Jak funguje náhodný tip Eurojackpotu?

V Eurojackpotu se tipuje 5 + 2 čísel. Ta si buď můžete zvolit svá anebo k tomu využít Náhodný tip. Při něm za vás čísla zcela náhodně vybere počítač, čímž vám mnohdy ušetří práci s jejich vymýšlením. Chcete-li hrát náhodně, zaškrtněte pod čísly na papírové sázence písmeno N. Taktéž můžete své přání, hrát Náhodný tip, sdělit obsluze loterijního terminálu. Ať už sázíte vaše šťastná čísla anebo ta náhodná, na pravděpodobnost výhry to nemá žádný vliv.

Co je to doplňková hra Extra 6?

Extra 6 je česká doplňková hra, která se na rozdíl od Eurojackpotu losovaného ve Finsku, hraje pouze v České republice a losuje v Sazce v Praze. Hra Extra 6 stojí dalších 40 Kč navíc a dá se hrát pouze s aspoň jedním sloupečkem Eurojackpotu.

V Extra 6 se žádná čísla netipují. Jde o 6 sériových čísel sázenky, které vám jsou přiděleny. Ve hře Extra 6, která se koná taktéž každé úterý a pátek večer (jako Eurojackpot), je vaším cílem uhodnout co největší počet čísel od konce, kdy pro nejnižší výhru musíte trefit alespoň jedno číslo.

Jaká jsou výherní pořadí a výhry v Extra 6?

Výhry v doplňkové hře Extra 6 jsou přesně dané a záleží na tom, kolik z 6 čísel jich uhodnete v nepřerušené řadě zprava odzadu.

 • 6. pořadí (1 číslo) = 120 Kč
 • 5. pořadí (2 čísla) = 200 Kč
 • 4. pořadí (3 čísla) = 2 000 Kč
 • 3. pořadí (4 čísla) = 20 000 Kč
 • 2. pořadí (5 čísel) = 200 000 Kč
 • 1. pořadí (6 čísel) = 2 miliony Kč

Příklad: Pokud jsou vaše čísla Extra 6 například 654321 a vylosovaná čísla budou 654021, vyhrajete 5. pořadí za 2 trefená čísla od konce.

Jaká je pravděpodobnost výhry v Eurojackpotu?

Pravděpodobnost výher ve hře Eurojackpot je závislá na výherním pořadí, o které se jedná. Čím více čísel chcete trefit a vyhrát větší sumu peněz, tím se vaše šance snižují, a to dle následující tabulky.

 • 12. pořadí (2+1 čísel) = 1 ku 42
 • 11. pořadí (1+2 čísel) = 1 ku 128
 • 10. pořadí (3+0 čísel) = 1 ku 344
 • 9. pořadí (3+1 čísel) = 1 ku 602
 • 8. pořadí (2+2 čísel) = 1 ku 672
 • 7. pořadí (3+2 čísel) = 1 ku 9 631
 • 6. pořadí (4+0 čísel) = 1 ku 15 134
 • 5. pořadí (4+1 čísel) = 1 ku 26 485
 • 4. pořadí (4+2 čísel) = 1 ku 423 752
 • 3. pořadí (5+0 čísel) = 1 ku 3 403 150
 • 2. pořadí (5+1 čísel) = 1 ku 5 959 013
 • 1. pořadí (5+2 čísel) = 1 ku 95 344 20

Jaká je pravděpodobnost výhry v Extra 6?

 • 6. pořadí (1 číslo) = 1 ku 10
 • 5. pořadí (2 čísla) = 1 ku 100
 • 4. pořadí (3 čísla) = 1 ku 1 000
 • 3. pořadí (4 čísla) = 1 ku 10 000
 • 2. pořadí (5 čísel) = 1 ku 100 000
 • 1. pořadí (6 čísel) = 1 ku 1 000 000

Jak funguje Eurojackpot systém?

V základní hře Eurojackpotu se tipuje a losuje 5 čísel z 50 a k tomu (2 čísla z 10) od března 2022 se nově losují 2 čísla ze 12. Pokud byste chtěli zvýšit své šance na výhru, mohli byste zvýšit počet tipovaných čísel a tím pádem se snáze do těch tažených trefit. To pravidla ale nedovolují. Co to však povoluje, je systémová sázka Eurojackpotu. Díky ní můžete tipovat 6 až 10 čísel z 50 a k tomu 3 až 10 čísel z 12.

Eurojackpot systém vám totiž vytvoří všechny možné kombinace, které lze sestavit z vašeho většího počtu tipovaných čísel tak, abyste stále dodržovali pravidlo 5 čísel z padesáti a 2 čísla z dvanácti. Systém zkrátka vsadí mnohem více sloupečků, čímž se vám zvýší pravděpodobnost výhry, ale také náklady, protože za každý sloupeček zaplatíte 60 Kč.

Jako příklad si uvedeme, že tipnete klasických 5 čísel z 50 (například 1, 2, 3, 4 a 5), ale 3 čísla z 12. (například 1, 2 a 3), namísto 2 z 12, (například 1 a 2). Tímto způsobem získáte 3 kombinace (sloupečky), čímž za tiket zaplatíte 3x 60 = 180 Kč. Pokud budou ve druhém osudí tažena 2 čísla (například 1 a 3), která jsou obsažena ve vašich třech, pak jste je určitě na jednom z tiketů uhodli obě najednou.

Takto bychom mohli pokračovat s navyšováním počtu čísel až k co největší jistotě výhry, tiket by se ale mohl vyšplhat k milionu, přičemž 100% jistotu výhry nezískáte nikdy.

Jaký systém zvolíte, je tak pouze na vás. Jakmile ale u většího systému trefíte nějakou vyšší výhru, můžete očekávat, že nebude zdaleka jediná. Mnoho vsazených kombinací (sloupečků po 60 Kč), vám zároveň zajistí i mnohé další nižší výhry.

Doplňkové hry Eurojackpotu o věcné ceny

Česká Sazka občasně k Eurojackpotu vyhlašuje zajímavé doplňkové hry o hodnotné ceny, které mohou hrát a vyhrát pouze čeští hráči. V drtivé většině případů se do takové hry zapojí automaticky každý sázející, který vsadí plný tiket Eurojackpotu za 400 Kč. O výhře pak nerozhodují tipovaná čísla, ale losují se čísla sázenek, čímž je zajištěno, že jeden z výherců vyhlášené ceny (automobilu, bytu, dovolené či čehokoliv jiného) určitě vzejde.

Sazka tyto extra ceny pro výherce platí z kurzového rozdílu mezi eurem a korunou. Ten je počítán na 30 Kč, aby byla dostatečná rezerva a 1 sloupec na tiketu mohl stát neustále stejných 60 Kč. Ve skutečnosti je ale kurz eura a koruny nižší (25 – 27 Kč). A právě těchto pár korun z každého přepočteného eura jde na doplňkové hry pro české hráče, kteří sice mají tiket v přepočtu o něco dražší, než vyjde v zahraničí v eurech, ale za to mají občasné další možnosti výhry.

 1. Profilový obrázek

  Odpověď

  Hey there! Do you know if they make any plugins
  to help with Search Engine Optimization? I’m trying
  to get my blog to rank for some targeted keywords but I’m not
  seeing very good success. If you know of any please share.
  Thanks!

 2. Profilový obrázek

  Hi, after reading this awesome piece of writing i am as well
  delighted to share my experience here with colleagues.

Napsat komentář

Vaše jméno bude zobrazeno, není ale povinné a může být smyšlené. Jeho poskytnutím budou komentáře přehlednější, jinak se váš příspěvek zobrazí jako anonym. Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Nevkládejte do textu vaše ani cizí osobní údaje, reklamy anebo odkazy na jiné strány, váš komentář by tím nebyl zveřejněn.