Že děti nosí čápi? Spíše výhra v loterii!

Nebýt loterie, cesta k vysněnému uzlíčku štěstí se buď nekoná, nebo je pro výherkyni mnohem komplikovanější. Zdá se, že výhra v hodnotě asi 30 miliónů přišla v pravou chvíli. Štěstí si sedlo na jednu britskou rodinu, jejíž členem je i Rebecca Brownová. Té je 39 let a aktuálně je hrdou matkou „loterijního miminka” – holčičky Ethel. Že děti nosí čápi? Bejvávalo! V tomhle případě za to může jeden šťastně vsazený tiket!

Z výhry z roku 2016 zbylo i na umělé oplodnění

Když se rodina Rebeccy Brownové v roce 2016 radovala z výherního tiketu v hodnotě miliónu liber, zřejmě nikdo z nich netušil, že tohle štěstí je jen poloviční a druhá jeho část dorazí o pár let později. Kdo by také čekal, že po výhře ve Sportce bude následovat ještě něco lepšího?

Výhru v přepočtu 30 miliónů korun si rodina rozdělila na rovné čtyři díly. Sama Rebecca nejspíš moc neutrácela. Potom, co u sebe zjistila zdravotní komplikace si mohla po pár letech ještě z výhry zaplatit finančně nákladné umělé oplodnění. To ji stálo skoro 400 000 Kč! Byla to však ta nejlepší „útrata” vůbec. Rebecca porodila dcerku Ethel na konci ledna tohoto roku. Gratulujeme!

Kolik vyhrát ve Sportce, abyste si zaplatili umělé oplodnění?

O tom, že ve Sportce a v loterii obecně nejde jen o „materiálno” není pochyb. Příběh výše toto pravidlo jen potvrzuje. Kolik ale vyhrát ve Sportce, aby vám zbylo i na umělé oplodnění? Cena umělého oplodnění se u nás liší v závislosti na tom, zda zákrok podstoupíte ve státní nemocnici nebo na soukromé klinice. Celkovou částku zvyšují i podpůrné procedury, které samotný zákrok doprovázejí a zvyšují jeho úspěšnost. Umělé oplodnění se označuje jako IVF – in vitro fertilizace (oplodnění ve zkumavce).

A ceny? Ne vždy jsou úspory či výherní výsledky Sportky potřeba. České zdravotní pojišťovny uhradí ženám ve věkovém limitu 22 – 39 let až 4 cykly (pokusy). Za co si ale stejně budete muset zaplatit jsou náklady na léčebné výlohy kolem, které pojišťovny už neproplácejí a které mohou dosáhnout dalších až 20 000 Kč. V případě, že žena nesplňuje věkovou hranici, ve většině případů když je starší 39 let, musí si umělé oplodnění hradit sama. Jeden pokus vychází na cca 26 000 Kč.

To, že na obrazovce vidíte svá výherní čísla, ještě neznamená, že jste milionář
Výhra ve Sportce „na stará kolena”?

Napsat komentář

Vaše jméno bude zobrazeno, není ale povinné a může být smyšlené. Jeho poskytnutím budou komentáře přehlednější, jinak se váš příspěvek zobrazí jako anonym. Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Nevkládejte do textu vaše ani cizí osobní údaje, reklamy anebo odkazy na jiné strány, váš komentář by tím nebyl zveřejněn.