Uvědomujete si, že Sportka vám nemusí (ale i může) přinést spokojenost?

Většina sázejících s vyplněným tiketem doslova sází na spokojenost, která by měla logicky přijít po tom, co výhru trefí. Vědci z oblasti psychologie však varují, že spokojenost, na kterou sázkaři toužebně čekají, jim vydrží pouhých pár okamžiků. Existují však možnosti, jak si ji prodloužit. Primárně výherní výsledky Sportky za tím však nehledejte.

Proč vám Sportka dlouhodobou spokojenost nepřinese?

Hlavním důvodem, proč ve výherních výsledcích Sportky neshledávat dlouhodobou spokojenost je skutečnost, že my lidé máme tendenci si na novou situaci poměrně rychle zvyknout. Je to něco jako s novým autem. Na nové auto se těšíme, šetříme si na něj i si kvůli němu pomalu „utrhujeme” od úst. Když ho pak máme, logicky máme radost, užíváme si ho, ale už za měsíc (klidně i za kratší dobu) radostná euforie z auta vyprchá. Ne jeho pohodlí si zvykneme, stejně jako na skutečnost, že jej máme prakticky non-stop k dispozici. Nadšení a radost je najednou fuč i přesto, že jsme se na auto tolik těšili.

Podobné je to i se Sportkou s tím rozdílem, že výhra ve Sportce vám může usnadnit řadu věcí. Pokud se tedy před výhrou budete nacházet v ne příliš dobré finanční situaci, vydrží vám radost ze Sportky o něco déle. Samozřejmě i za rok, za dva (vzhledem k výši výhry) můžete za výhru ve Sportce pociťovat vděčnost. Vyloženě spokojení už být nemusíte (čistě v závislosti na výhře ve Sportce). Spokojenost vám totiž žádné peníze nepřinesou. Té se musíte naučit.

Jak pěstovat spokojenost?

Jedinou možností, kdy bychom mohli říct, že Sportka je zárukou spokojenosti je ta, kdy byste peníze z výhry použili jako kyprou půdu pro pěstování vaší spokojenosti. No nedivte se! Slyšeli jste někdy pojem nespokojený milionář? Možná že ne, ale vsadíme krk, že takových existuje spousta. Zdá se, že klíčem ke spokojenosti je mix vlastností, do kterého patří vaše nadšení, nadhled, odvaha, trpělivost, vděčnost… , které však ne každý má.

Můžete být tedy milionář, klidně vám výsledky Sportky mohou přinést i Superjackpot, ovšem pokud nebudete mít své nadšení a dlouhodobý cíl nebo si nenajdete smysl života, mohou vám vaše milióny zaplatit jen chvilkové radosti. Zažívat je můžete v obležení krásných žen, na párty se spoustou přátel, kteří přišli, protože vy to celé platíte, můžete si opakovaně zvedat náladu v nákupních centrech.

Na druhou stranu můžete být spokojeným milionářem, který má své vize a jde si za nimi. Nepřestává pracovat, naopak s milióny na svém účtu své sny dostává do jiné ligy.

Proto možná není od věci před sázkou přemýšlet i o tom, zda na zahrádce své spokojenosti umíte dobře hospodařit.

Za systémovou sázku Sportky lze zaplatit až přes 100 000 Kč!
Nepovalují se vám doma ještě neregistrované účtenky?

Napsat komentář

Vaše jméno bude zobrazeno, není ale povinné a může být smyšlené. Jeho poskytnutím budou komentáře přehlednější, jinak se váš příspěvek zobrazí jako anonym. Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Nevkládejte do textu vaše ani cizí osobní údaje, reklamy anebo odkazy na jiné strány, váš komentář by tím nebyl zveřejněn.