Šel na to trochu jinak a vyhrál miliony dolarů

Ačkoliv jeden americký sázkař vyhrál díky stíracímu losu 10 000 000 dolarů, což je v přepočtu přes 230 milionů korun, vyplaceno mu bude pouze 4,2 milionu dolarů, tedy okolo 96,5 milionů. Je to proto, že americké loterie dávají při vyplácení obřích výher na výběr ze dvou možností, jak si šťastlivci mohou své peníze odnést.

Zmíněný muž si vybral vyplacení výhry naráz, což způsobilo, že mu po odečtení všech daní a poplatků byla strhnuta více než polovina výhry. Druhou možností je si nechat vyplácet částku ročně po dobu dvaceti let, kdy by mu každý rok přišlo na účet půl milionu dolarů.

Američan pravidelně při vybírání stíracích losu sáhne po třináctém v řadě. Tentokrát se ale rozhodl koupit losy dva a vzal si proto i los následující. A udělal dobře, jelikož právě druhý los mu přinesl milionovou výhru, díky níž hodlá zaplatit dluhy ve své rodině.

Výhra přes 20 milionů není tak velká, aby mohla opustit zaměstnání
Vlastní chyba jí přinesla dvoumilionovou výhru

Napsat komentář

Vaše jméno bude zobrazeno, není ale povinné a může být smyšlené. Jeho poskytnutím budou komentáře přehlednější, jinak se váš příspěvek zobrazí jako anonym. Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Nevkládejte do textu vaše ani cizí osobní údaje, reklamy anebo odkazy na jiné strány, váš komentář by tím nebyl zveřejněn.