Může vám výhra ve Sportce koupit zdraví?

Může se to zdát předčasné, ovšem mnoho sázkařů už si před výhrou plánuje, co s penězi udělá. Na jejich seznamu je mnoho věcí. Většinou těch, na které jejich aktuální výplata nestačí. A teď otázka do pranice – objeví se na něm i zdraví? Může vám výhra ve hře Sportka zdraví koupit?

V pravém slova smyslu si zdraví za peníze nekoupíme

Několik tisíc korun za rychlé vyléčení angíny. Půl miliónu za léčbu lupénky. Dva milióny za vyléčení rakoviny. Nejspíš podobné sazby by padaly, kdyby šlo za peníze zdraví koupit. Věřte, že naprostá většina by si tento účet ráda nechala vystavit. Ale v pravém slova smyslu to bohužel takhle nefunguje. Peníze z výhry ve Sportce nám mohou zaplatit komfortnější péči. Můžeme si s nimi dovolit nákladnější léčbu, kterou zdravotní pojišťovna neproplácí. Univerzální, instantní a zaručený recept však na tohle neexistuje.

Zdraví si za peníze tedy nekoupíme, avšak můžeme si jimi ke zdraví z velké části dopomoci.

Nemoc je s dostatkem peněz snesitelnější

Skutečnost, že si zdraví za peníze nemůžeme koupit, ještě neznamená, že nemoc nemůže být s dostatkem peněz snesitelnější. To většinou opravdu je. Zbaví nemocného alespoň části jeho útrap. Výhra ze Sportky a peníze obecně mohou zabezpečit rodinu, když její hlavní živitel onemocní. Peníze z nemocného sejmou prvotní stres o jeho finanční existenci. Protože i přes nemoc se nájem platit bohužel musí. Penězi zaplatíte takové léčby, rekondiční pobyty a rehabilitace, které byste si bez peněz dovolit nemohli. Nebo byste si je dopřávali jen v omezené míře.

Výhra ve Sportce tedy je i není schopná zdraví zaplatit. Je to velmi individuální. Co si však musíme připustit je fakt, že s penězi je nemoc a rekonvalescence o mnoho snazší. Tudíž může být rychlejší a komplexnější.

 

8 důvodů, proč si (alespoň občas) vsadit Sportku
Jaký sen by vás měl pobídnout k vsazení Sportky?

Napsat komentář

Vaše jméno bude zobrazeno, není ale povinné a může být smyšlené. Jeho poskytnutím budou komentáře přehlednější, jinak se váš příspěvek zobrazí jako anonym. Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Nevkládejte do textu vaše ani cizí osobní údaje, reklamy anebo odkazy na jiné strány, váš komentář by tím nebyl zveřejněn.