Po výhře v Eurojackpotu se můžete v aukci pokusit získat nejdražší velikonoční vejce na světě!

Máme tady Velikonoční pondělí a s ním i řadu zvyků, které se s tímto dnem pojí. Vsadili jste si včera nedělní slosování Sportky? Nebo jste v pátek vyhráli v jejím mimořádném slosování (10. 4. 2020)? Případně jste své šance zkusili v pátečním Eurojackpotu? Pokud vás účast v předešlých slosováních obohatila, máme tip, jak peníze utratit! Letos už to nestihnete. Ale pro příští Velikonoce si můžete pořídit nejdražší velikonoční vejce na světě… tedy za předpokladu, zda se vám ho v některé z aukcí podaří sehnat… a zda výsledky Eurojackpotu budou natolik štědré, že si jej budete moci dovolit.

Fabergého vejce… je něco jako kinder vajíčko, ale ve zlatě a s diamanty

Obrovskou podobnost s v té době ještě nevzniklým kinder vajíčkem (první se vyrobilo v roce 1972) vidíme ve Fabergého vejci, které bylo vyrobeno v roce 1873. Peter Carl Fabergé byl ruský klenotník s velmi šikovnými ručičkami a smyslem pro detail a překvapení. Na přání cara Alexandra III. pro jeho manželku vyrobil velikonoční vejce s překvapením ze zlata a diamantů. Jednalo se o velmi precizní práci. Vejce se dalo otevřít a královna v něm našla zlatý žloutek. Ten šel také otevřít a v něm pak bylo menší kuřátko ze zlata. To však stále nebylo všechno. V bříšku onoho kuřátka se ukrývala kopie carské koruny a rubínový přívěšek ve tvaru vejce.

Dar sklidil obdiv a pro klenotníka to bylo jako vyhrát ve Sportce. Nejenže se trefil do vkusu celé carské rodiny a jejího okolí, nýbrž si tímto zajistil práci na pěknou řádku let. U jednoho takového vejce totiž nezůstalo. Celkem se jich podle dochovaných záznamů vyrobilo 71. Každé nabízelo jiný design, u překvapení uvnitř však klenotník zůstal.

Dnes se dochovalo asi 43 exemplářů… některé z nich najdete v muzeích, většinu ale v soukromých sbírkách. Zcela výjimečně se takovéto vejce dostane i do aukce, vyvolávací cena se však pohybuje kolem půl miliardy…

Tak tedy přemýšlíme, zda je o co stát… možná není na škodu (ať už s výhrou v Eurojackpotu nebo bez) vymalovat si své vlastní velikonoční vejce, které bude mít vaši jedinečnou osobní hodnotu. Co říkáte?

Ve světě Sportky to žije!
Až vyhrajete v loterii, můžete mít v hledáčku nejdražší restaurace světa!

Napsat komentář

Vaše jméno bude zobrazeno, není ale povinné a může být smyšlené. Jeho poskytnutím budou komentáře přehlednější, jinak se váš příspěvek zobrazí jako anonym. Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Nevkládejte do textu vaše ani cizí osobní údaje, reklamy anebo odkazy na jiné strány, váš komentář by tím nebyl zveřejněn.