Charitativní loterie o obrazy Pabla Picassa se uskutečnila i letos

Když se řekne loterie, každému na mysl přijde Sportka – nejznámější loterie u nás. Většina sázejících, kteří se pohybují ve světě hazardu a rádi se z něj dozvídají různé novinky však ví, že po celém světě se uskutečňují i bizarní či charitativní loterie o zajímavé ceny, které mnohdy předčí i výherní výsledky Sportky či Eurojackpotu. Už jsme vás informovali například o charitativní internetové loterii, ve které Čech vyhrál papežovo italské Lamborghini Huracán. Výtěžek loterie šel pak na pomoc potřebným. Letos se ve Francii uskutečnila podobná charitativní loterie. Hlavní výhrou byl obraz Pabla Picassa s názvem „Zátiší”, který umělec namaloval v roce 1921.

Obraz v hodnotě tří miliónů eur jste mohli získat za los v hodnotě 100 eur

Charitativní loterie o Picassova díla se nekonala poprvé. Odehrála se už v roce 2013. Letos se mělo slosování uskutečnit už na konci března. Kvůli koronavirovému opatření však bylo finále loterie přesunuto na květen. I vy jste si mohli od Sportky odskočit právě k tomuto druhu hazardu. Stačilo na to mít v peněžence zbytečných 3000 korun (1 los za 100 EUR).

Dohromady se prodalo asi 51 000 losů, každý v hodnotě 100 eur. Organizátoři akce vybrali něco přes pět miliónů eur. Obraz do loterie věnoval monacký sběratel obrazů Pabla Picassa David Nahmad (dostal za něj kolem jednoho miliónu eur). Podle sběratele se však jeho hodnota pohybuje kolem tří miliónů eur.

Většina výtěžku půjde organizaci CARE, která se stará o dodávku pitné vody chudým vesničanům v afrických zemích.

Největším vítězem celé akce je však Italka Claudia Borgognová, která za 100 eur získala umělecké dílo v opravdu vysoké hodnotě. Něco nám říká, že jen tak na zeď si obraz asi nepověsí. Trezor je pro tuto výhru mnohem vhodnějším místem.

Že by se vám také líbilo vyhrát v loterii obraz? Umělecká díla ve své herní nabídce Sportka nemá. Zkusit štěstí můžete v rámci věcných výher Sportky u jejího mimořádného slosování.

Šťastný los - film o výhře v loterii
Manželé z Louisiany vyhráli přes 40 milionů korun

Napsat komentář

Vaše jméno bude zobrazeno, není ale povinné a může být smyšlené. Jeho poskytnutím budou komentáře přehlednější, jinak se váš příspěvek zobrazí jako anonym. Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Nevkládejte do textu vaše ani cizí osobní údaje, reklamy anebo odkazy na jiné strány, váš komentář by tím nebyl zveřejněn.