Naplnit žaludek dobrým jídlem je základ pro lepší náladu, efektivnější soustředění i lepší výkony. Toto platí stejně pro milionáře i nemajetné. Možná máte svou oblíbenou restauraci, na kterou nedáte dopustit. Nevěříme ale, že potom, co vyhrajete ve Sportce, nevyzkoušíte něco extra. Pokud bude jackpot jó štědrý, najíst se můžete v nejdražších restauracích světa…
Které restaurace se ve světě řadí mezi ty nejdražší?
Možná, že až vyhrajete ve Sportce či ještě lépe v Eurojackpotu (kde je maximální možná výhra 2,5 miliardy), ochutnáte meníčka vůbec těch nejdražších restaurací na světě. Které to jsou? V přepočtu 40 tisíc korun za večeři zaplatíte v restauraci Sublimotion na španělském ostrově Ibiza.
Několik tisíc můžete dát jen za večeři v podvodní restauraci Ithaa na Maledivách.
Ušetřit se vám nepodaří, ani když v Tokiu zamíříte do proslulé restaurace Aragawa.
Nač ale šetřit, když vám výherní výsledky Sportky přinesou finanční nezávislost?
Co stojí za tak vysokým vystaveným účtem?
Otázkou je, zda se vám bude chtít peníze ze Sportky až takhle rozhazovat. Vědět byste měli, že kromě surovin (ze kterých vám jídlo připraví) vrážíte peníze hlavně do vašeho zážitku. Ten vám může zajistit nejen skvostná chuť jídla rozplývajícího se na jazyku, nýbrž i netradiční prostředí restaurace. Tak například restaurace Sublimotion sází na speciální vizuální, hmatové i čichové efekty během jídla. Člověk by ale čekal, že za 40 tisíc bude mít nějaké to soukromí. Ale kdepak! V této restauraci vás posadí k jedinému stolu s dalšími lidmi. Celkem vás u stolu bude dvanáct. Teď je otázkou, zda (pokud restauraci navštívíte sami) nevyužít tuto příležitost alespoň pro seznámení s druhou polovičkou. Za ty peníze?! Co?
V japonské restauraci Aragawa lákají své hosty na ten nejlepší steak pod sluncem. Je vyroben ze speciálního skotu Wagyu, který se z Japonska vůbec nesmí vyvážet. A proto si tento druh pokrmu k domácí pohodičce u televize neobjednáte ani po výhře ve Sportce.
A co se restaurace Ithaa týče, za horentní sumu nabízených jídel může samozřejmě její situovanost. Dostat kuchaře i s jeho kuchyní a personálem 5 metrů pod hladinu moře a navíc zajistit, aby to bylo pro všechny zúčastněné bezpečné… to muselo stát opravdu hodně. V přepočtu asi 128 miliónů korun.
Nemalé peníze za jednu jedinou večeři však zaplatíte v mnoha dalších restauracích, mimo jiné například za výjimečnou čerstvost použitých surovin, preciznost při podávání jídla či osobitou kreativitu kuchaře.
Ještě jedna otázka k zamyšlení na závěr… jestlipak i v takto drahých restauracích personál lpí na dýškách?
Napsat komentář